,, Vítej v Karibiku, lásko! "

Šachovnice

4. srpna 2014 v 0:42
Poprvé za celou miliardu let co tvořím tento blog píšu článek na téma týdne. Tak si ho, prosím, patřičně vychutnejte. Tady je:

Šachovnice. Ano, čtete správně, šachovnice. Standardní šachovnice je černobílá. Není bílá, ale ani černá. Má od obou něco.
Berme to tak, že bílá pole jsou dobro a zlo jsou pole černá. Protože bílá je obvykle barvou jemnosti a černá bývá barvou smutku a zármutku. V tom už je ten rozdíl vidět.
Každé pole je obklopeno poli, která mají opačnou barvu , než to pole co obklopují. To je někdy dost viditelné i v praxi. Třeba znáte někoho, kdo je povahou úplný poklad, a přesto jako by se mu smůla na paty lepila. Lidé kolem něj jsou k němu hrubí, protože vědí, že jim za to od něj nic nehrozí. Ubližují mu, co snad už ani hrdlo neráčí, a on i přes to stále dokola opakuje, jak moc je má rád. Naproti tomu znáte někoho, kdo je povahově na opačném konci...něčeho. Nelze zcela určit jestli cest, světa, planet ve Slunečni soustavě nebo dokonce vesmíru.
Zmiňovaný "někdo" je mírně řečeno arogantní debil. Se všemi kolem sebe si hraje jako kočka s myší, a to jsou ti hodní. Oni jsou pro něj kořistí kterou, jakoby byl v dovočině, si nemůže nechat ujít. A ta většina si to bohužel nechává líbit. Protože to jsou ti hodní a slepí "idioti".
Z toho, co zde píšu plyne, že zlo má znatelně navrch, ale není to tak. Každé černé pole je obklopeno bílími a i ta si umí prosadit své. Stačí zkoumat a koumat.
Bílá pole jsou obklopena černými. Ať už chcete nebo ne, je to tak a obyčejný smrtelník (jako například já) s tím holt nic nenadělá.
Ovlivňujeme se tedy navzájem. A svět není jen černý nebo bílý. Je černobílý. Je kombinací obojího. A my jsme jeho součástí.
Šachovnice je jistě dobrou pomůckou pro orientaci v problematice dobra a zla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama